ul. Ogrodowa 28/30, 00-896 Warszawa
tel.+48 22 826-74-34, +48 22 393-38-02, +48 22 393-38-05
fax: +48 22 826-28-23
kontakt e-mailProgram stypendialny im. I. Łukasiewicza
[Click here for English version]
Historia sylwetka patrona cele.
Uruchomiony w roku 2015 Program Stypendialny im. Ignacego Łukasiewicza jest wspólną inicjatywą stypendialną Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowaną w ramach polskiej pomocy rozwojowej.
Patronem programu jest Ignacy Łukasiewicz wybitny polski wynalazca farmaceuta pionier przemysłu naftowego twórca lampy naftowej.
Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego państw rozwijających się (z wyłączeniem krajów Partnerstwa Wschodniego) poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych ich obywateli.
Ponadto udział w programie stanowi szansę na poznanie polskiej kultury i języka. Daje możliwość nawiązania znajomości z polskimi studentami i pracownikami naukowymi polskich uczelni.
Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Oferta stypendialna.
W ramach programu oferowane są stypendia na bezpłatne studia II (poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do podjęcia studiów w Polsce) i III stopnia prowadzone w uczelniach publicznych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego.
Wysokość stypendium z którego opłacane są koszty zakwaterowania i utrzymania wynosi 1350 PLN miesięcznie.
Oferta stypendialna adresowana jest w szczególności do obywateli następujących krajów: Angolii Etiopii Indonezji Kenii Kolumbii Meksyku Mjanmy Mongolii Mozambiku Nigerii Palestyny RPA Senegalu Tanzanii i Wietnamu.
Aktualnie oferta stypendialna programu obejmuje:
- 45 stypendiów na studia II stopnia w obszarze nauk: ścisłych przyrodniczych technicznych rolniczych leśnych i weterynaryjnych;
- 15 stypendiów na studia III stopnia w dziedzinach nauk: matematycznych fizycznych chemicznych biologicznych nauk o Ziemi technicznych rolniczych leśnych i weterynaryjnych.
Rekrutacja na stypendia w ramach komponentu studenckiego odbywa się za pośrednictwem polskich placówek dyplomatycznych akredytowanych w krajach pochodzenia kandydatów.
Nabór na stypendia w ramach komponentu doktoranckiego odbywa się we współpracy z polskimi uczelniami.
Po pierwszym roku kształcenia stypendyści mają możliwość wzięcia udziału w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w przypadku uczelni które zawarły stosowne umowy z uczelniami zagranicznymi.
Szczegółowe informacje o naborze do programu zamieszczane są w zakładce REKRUTACJA.
Dane kontaktowe:
Biuro Uznawalności Wykształcenia
I Wymiany Międzynarodowej
00-375 Warszawa ul. Ogrodowa 28/30
Tel.: (22) 393-38-19 Fax: 826-28-23
E-mail: lukasiewicz@buwiwm.edu.pl
KONTAKT E-MAIL
Zgodnie z art.63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej informuje, że udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymaną pocztą elektroniczną jedynie, gdy zawiera ona następujące dane:
- imię i nazwisko osoby kierującej zapytanie
- adres (kod pocztowy, miejscowość, ulica i nr domu)
- określenie przedmiotu sprawy.
- obywatelstwo (dla cudzoziemców)
Listy napisane zgodnie z powyższymi wytycznymi prosimy kierować na adres e-mail: biuro@buwiwm.edu.pl
This website has been developed with the financial support of the European Commission